Najnowsze
PSRaport: Mamono syp się syp bo i tak nie wszędzie wpadniesz vol 2017

PSRaport: Mamono syp się syp bo i tak nie wszędzie wpadniesz vol 2017

Panuje takie nie do końca miłe określenie "hajs się musi zgadzać". Jak w tym roku wypadają kluby sportowe z Piaseczna względem sprzed paru lat? Zaraz przeczytacie.

 

Dla niewtajemniczonych – owy raport dotyczy kwot jakie otrzymują kluby sportowe z miejskiego ratusza na prowadzenie działalności okołosportowej.

 

Wreszcie dotarliśmy do dokumentu o który opieramy poniższe zestawienie. Co z niego wynika?

1. Wzrosła liczba tzw "zadań" za które są włodarze Piaseczna skłonni przyznać dotację (rok temu 25, w tym 30)

2. Tak samo wzrosła suma pieniędzy która wyląduje na kontach klubów i stowarzyszeń sportowych do ponad 2.5 miliona złotych.

3. Największym beneficjentem tegorocznego rozdania jest piłkarski MKS. Dostanie łącznie aż 440 tysięcy złotych (na tą sumę składa się: 270 tysięcy na młodzież i 170 dla seniorów, czyli łącznie 70 tysięcy więcej niż rok temu). Finansowo na plus wychodzi także osiem innych podmiotów.

4. Z obecnej puli względem zeszłego roku straciło pięć zespołow  a najbardziej odczuła to Sparta Jazgarzew (30 tysięcy). Ucie-rpiały również inne ekipy zrzeszone w tzw "pakcie anty-miejskim" (o co w nim chodzi to wytłumaczymy w tym tygodniu) czyli Perła i Victoria Głosków.

5. Co najdziwniejsze – nikt nie dostał 30 tysięcy które były przeznaczone na najbardziej umysłową dyscyplinę sportową – szachy. Dlaczego – postaramy się ustalić.

Zbyt zawile? Nie ma problemu. Poniżej zestawienie dotach z lat 2013-2017.

Darek Lipski fot. za Narodowy Bank Polski

2013-2016 by Sportowe Media Lokalne